Csőtörés – hogyan vegyük észre és mi a teendő?

Csőtörés – hogyan vegyük észre és mi a teendő?

Csőtörés – ezt a szót hallva a legtöbbünket egy rossz érzés fog el, hiszen a legrosszabb lidérces álmunkban sem szeretnénk, hogy éppen a mi otthonunkban történjen meg.

Lehet, hogy ez valakinek meglepetést okoz, de nem, nem csak az utcán történhet csőtörés, mikor a víz hömpölyögve folyik végig, vagy gejzírként tör a magasba.

Sajnos az otthonunkban is megeshet, hogy megsérül egy vízcső, még ha az eredmény nem is feltétlenül lesz olyan látványos, mint egy főnyomó vezetéknél.

De minek hatására történhet akár Nálad is ilyesmi, és mik azok a jelek, amiből észlelni lehet?

És ami talán még fontosabb: mik a teendők, ha gyanítod, hogy valahol csőtörés áll fenn?

Ami a csőtörést okozhatja

Több oka is lehet annak, hogy egy háztartásban miért alakul ki csőtörés, ám ezek a legáltalánosabbak:

  • a vízvezetékek elöregedése, korróziója,
  • fagyás,
  • fizikai sérülés, behatás,
  • nem szakszerű kivitelezés, emberi hiba.

Mivel a régi házakban, lakásokban még többségében vascsöveket használtak mindenféle víz- és más vezetékekhez, így nincs mit csodálkozni rajta, ha a rozsda egy idő után elvékonyítja, áteszi a fémet.

Ott van aztán az időjárás is: fűtetlen, rosszul szigetelt ingatlanokban erős fagy esetén akár rövid idő alatt is képes a csövekben megfagyni a víz, és szétfeszíti a csőfalakat.

Ha pedig annak idején valaki nem megfelelően méretezte a csődarabokat, kispórolta az anyagot, rosszul zárta le az illesztéseket, bármikor megtörténhet a tragédia, és a víz elkezdhet szivárogni, folyni.

Észrevehető valamiből, hogy baj van?

Észrevehető valamiből, hogy baj van?

Vannak olyan esetek, amikor teljesen egyértelmű, hogy csőtöréssel van dolgunk, hiszen ilyenkor láthatóan elkezd magának utat törni a víz, vagy megtelik a vízóra akna.

Ám előfordul, hogy csak némi idő elteltével, vagy másnál, esetleg egyáltalán nem jelentkezik semmilyen tünet – ezek a veszélyesebb helyzetek.

Ha például a falon megjelenik egy sötét, tapintásra nedves folt, és egy idő után akár még „izzadni” is elkezd, vagy a burkolólapok közül látszik szivárgás, ott bizony erősen gyanítható a csőtörés ténye.

De ugyanígy előfordulhat, hogy nem Nálad jelentkezik a probléma, hanem az alsó szomszédod szól, hogy nedvesedik a plafonja, esetleg már folyik is itt-ott a víz.

A legalattomosabb viszont az, ha egyetlen csap sincs nyitva, látható jele sincs a dolognak, a vízóra ellenben folyamatosan pörög.

Érdemes nagyon vigyázni, mert komoly károk keletkezhetnek az ingatlanban, arról nem is beszélve, hogy másnak is anyagi gondot okozhatsz, amit meg kell térítened.

Mi a teendő, ha csőtörést észlelünk?

Mindenképpen az első lépésed legyen, hogy elzárod a főcsapot, ezzel elvágod a vízutánpótlást.

Ezután minél hamarabb hívj egy tapasztalt vízszerelőt, például minket, hiszen mi Budapesten és Pest megyében bárhová kimegyünk és elhárítjuk a bajt, vészhelyzet esetén akár pár órán belül is.

Ügyfélszolgálatunk 0-24-ben hívható, és a megfelelő tarifa mellett a hét bármelyik napján, bármilyen időpontban a segítségedre sietünk, és profi eszközeinkkel elhárítjuk a bajt.

Az elvégzett munkára garanciát vállalunk, és olyan számlát állítunk ki, amit bármelyik biztosító elfogad.

Keress hát minket bátran, ha csőtörés gyanúja áll fent, mi pedig a lehető leggyorsabban kiérkezünk és megoldjuk a gondot!

Kérj visszahívást itt!

Budapesten és Pest megyén belül bárhol vállalunk vízszerelési, csatornázási, duguláselhárítási, fűtésszerelési munkákat ügyfeleinknek

Hívj minket az alábbi településekről bizalommal:

Abony, Acsa, Albertirsa, Alsónémedi, Apaj, Áporka, Aszód, Bag, Bénye, Bernecebaráti, Biatorbágy, Budajenő, Budakalász, Budakeszi, Budaörs, Budapest, Bugyi, Cegléd, Ceglédbercel, Csemő, Csévharaszt, Csobánka, Csomád, Csömör, Csörög, Csővár, Dabas, Dánszentmiklós, Dány, Délegyháza, Diósd, Domony, Dömsöd, Dunabogdány, Dunaharaszti, Dunakeszi, Dunavarsány, Ecser, Érd, Erdőkertes, Farmos, Felsőpakony, Fót, Galgagyörk, Galgahéviz, Galgamácsa, Göd, Gödöllő, Gomba, Gyál, Gyömrő, Halásztelek, Herceghalom, Hernád, Hévizgyörk, Iklad, Inárcs, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Isaszeg, Jászkarajenő, Kakucs, Kartal, Káva, Kemence, Kerepes, Kiskunlacháza, Kismaros, Kisnémedi, Kisoroszi, Kistarcsa, Kocsér, Kőröstetétlen, Kosd, Kóka, Kóspallag, Leányfalu, Letkés, Lórév, Maglód, Majosháza, Makád, Márianosztra, Mende, Mikebuda, Mogyoród, Monor, Nagybörzsöny, Nagykáta, Nagykőrös, Nagykovácsi, Nagymaros, Nagytarcsa, Nyáregyháza, Nyársapát, Őrbottyán, Örkény, Pánd, Páty, Pécel, Penc, Perbál, Perőcsény, Péteri, Pilis, Pilisborosjenő, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pilisvörösvár, Pomáz, Püspökhatvan, Püspökszilágy, Pusztavacs, Pusztazámor, Pócsmegyer, Ráckeve, Rád, Remeteszőlős, Solymár, Sülysáp, Szada, Százhalombatta, Szentendre, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigethalom, Szigetmonostor, Szigetszentmárton, Szigetszentmiklós, Szigetújfalu, Szob, Sződ, Sződliget, Szokolya, Sóskút, Táborfalva, Tahitótfalu, Taksony, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tárnok, Tatárszentgyörgy, Telki, Tésa, Tinnye, Tök, Tököl, Törökbálint, Törtel, Tura, Tóalmás, Újhartyán, Újlengyel, Újszilvás, Üllő, Úri, Üröm, Vác, Vácduka, Vácegres, Váchartyán, Váckisújfalu, Vácrátót, Vácszentlászló, Valkó, Vámosmikola, Vasad, Vecsés, Veresegyház, Verőce, Verseg, Visegrád, Zebegény, Zsámbék, Zsámbok, Ócsa